3. Geleneksel Başçiftlik Kar Şenliği

Tokat’ın yeşili ve beyazıyla öne çıkan ilçesi Başçiftlik’te, “Hayallerin Gerçekleştiğini Gördün mü? Haydi, Tokat’ın Beyazı Başçiftlik’e” sloganıyla ilkini 7-8 Şubat 2015’te düzenlenen Kar Şenlikleri’nin 3.’sü Başçiftlik Belediyesi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Başçiftlik Kaymakamlığı desteğiyle 28 Ocak 2017 Cumartesi günü 1600 metre yükseklikteki Başçiftlik Kayak merkezinde gerçekleştirdik. Saat 11.00’de protokol konuşmaları ile başlayan 3. Başçiftlik Kar Şenlikleri ipli kayak, Snowboard, kızak yarışları Paraşüt ve Drone gösterilerinin ile devam ederken Başçiftliklilerin ve kayak meraklıları soğuk havaya rağmen ipli kayak, kızak, tepsi, şamyel, naylon ile karın keyfini doyasıya yaşadı, renkli görüntüler oluştu.
3. Başçiftlik Kar Şenliklerine Tokat Milletvekili Kadim DURMAZ, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Ayhan KARAYAMA, Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdür Yardımcısı Erdinç AVŞAR, Başçiftlik Kaymakamı Mehmet ÖZCAN, Başçiftlik Belediye Başkanı Murat TUNÇEL, Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel TOPALOĞLU, Tokat İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep GÖKÇE, Sağlık Sen Genel Başkanı Metin MEMİŞ, STK temsilcileri, basın mensupları ile yöre halkı katıldı.

Bu Şenliklerin Hazırlığında ve yapılmasında gece gündüz demeden çalışan Tüm Belediye Personelimize, Tokat İl Özel İdare ve Başçiftlik İlçe Özel İdare Yöneticilerine ve Personellerine, Kara yolları Yöneticileri ve Personellerimize çok teşekkür ederiz. İnşallah 4. Kar Şenliklerinde buluşmak dileğiyle Allaha Emanet olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.